Tréneri

Občianske združenie Do sedla sa venuje výuka jazdy na koni už viac ako 10 rokov. Medzi našich trénerov sa radia aktívne aj bývalé jazdkyne z rôznych oblastí sveta koní. Pre pokročilých záujemcov poskytujeme tréning certifikovanými a licencovanými trénerkami a trénermi.

Andrea Morávková

Zakladateľka OZ Do Sedla a registrovaná trenérka SJF.

Andreu ku koňom doviedol v útlom veku jej otec, ktorý pracoval pre niekoľko jazdeckých oddieľov a často ju brával so sebou do práce. Ako malú ju zocelili tvrdohlavé poníky a neskôr aj veľké množstvo koní s rôznymi povahami, vekom či jazdeckým využitím. Pri výcviku prešla rukami niekoľkých športových trénerov z ktorých každý ju niečo naučil. Pôsobila dlhšiu dobu aj ako dostihový jazdec s dostihovou licenciou a absolvovala niekoľko rovinových dostihov na Slovensku a v Maďarksu. V poslednom období sa venuje parkúrovému skákaniu a drezúrnemu jazdeniu a týmto smerom vedie aj svojich zverencov. Má dlhodobé trénerske skúsenosti a z veľa jej žiakov, ktorých učila ich prvým krokom v sedle, vychovala úspešných jazdcov alebo trénerov.

Zemeranie: skokové a drezúrne hodiny pre členov klubu, príprava na skokové a drezúrne preteky a SZVJ.

Nikto Ťa nenaučí jazdiť tak ako kôň samotný

Vanda Lenártová

Vanda sa koňom venujem už od malička. Sú takmer každodennou súčasťou jej života. Je trpezlivá, rada pracuje s deťmi a rada predáva svoje skúsenosti ľuďom, ktorých tiež kone fascinujú a láka ich jazdenie.

Zameranie: základy jazdenia prevažne pre detských začiatočníkov

Viktória Feitl

Zameranie: základy jazdenia pre mládež a dospelých, príprava na SZVJ, príprava na hobby preteky.

Dominika Tatranská

Dominika je pri koníkoch viac ako 10 rokov. Osobne sa venuje ľahkej drezúre, parkúru, horsemanshipu a v neposlednom rade trénovaniu nováčikov. Kone sú pre Dominiku životná vášeň. Chce viesť svojich klientov k rovnakej vášni, pochopeniu a vnímaniu našich štvornohých kamošov.

Zemeranie: Základy jazdenie pre deti a mládež

Lenka Molnárová

Lenka sa v jazdeckom klube Do sedla učila jazdiť už ako malé dievčatko. Ubehlo veľa rokov, počas ktorých Lenka vystriedala viac jazdeckých klubov a načerpala skúsenosti vďaka stovkám hodín v sedle s kvalitnými trénermi. S jej koníkmi Vakim a Dorotkou absolvovali niekoľko sezón v parkúrovom skákaní. Okrem jazdeckej licencie má Lenka aj licenciu trénerskú. Trénovaniu sa venuje už 8 rokov. Trénuje rekreačných jazdcov, ktorí si prišli užiť aktívny relax spojený s láskou ku koňom, ale aj tých ambicióznych, ktorí majú záujem o jazdeckú licenciu a absolvovanie prvých pretekov.

Zameranie: základy jazdenia pre mládež a dospelých

Rebeka Karlíková

Venuje sa jazdectvu viac ako 12 rokov. Jej cieľom je naučiť jazdca úplnej samostatnosti, či už ide o čistenie, nastrojenie alebo opohybovanie koňa. Za najviac dôležité považuje to, aby jazdec dokázal s kľudnou hlavou reagovať v akýchkolvek situaciách počas jazdenia a aby tieto znalosti vedel uplatniť či už na jazdiarni alebo na vychádzke s koňom.

Zameranie: základy jazdenia pre mládež a dospelých

Tamara Krajčovičová

Tamara v OZ Do sedla dlho pôsobila ako jeho členka. Po čase a získaní skúseností začala pôsobíiť ako trénerka. Jazdectvo je pre ňu oddych, ale aj užasný šport, pri ktorom si rozpohybuje celé svalstvo. Má veľmi rada prácu s detičkami a keď sa to spojí s koníkmi, nie je čo dodať.

Základy jazdenia pre deti

Viktória Blahová

Viky začínala jazdiť v našom klube už ako malé dieťa. Neskôr pôsobila aj v ďalšom jazdeckom klube. Skúsenosti nabrala aj pri vypomáhaní s jazdením súkromných koní niektorým vyťaženým majiteľom. Nakoniec ju cesta zaviedla opäť do nášho klubu, kde sa aktuálne popri študovaniu na vysokej škole venuje výcviku jazdcov.

Zameranie: základy jazdenia pre deti a mládež

Alžbeta Balážová

Alžbetka má 21 rokov. Úspešne študuje na vysokej škole Ekonomickej v Bratislave. Koňom sa venuje odmalička. Svoje začiatky absolovala v OZ Do sedla. Okrem škole sa venuje trénerstvu a preteká s jedným z koníkom jazdeckej školy – kobylkou Salmou.

Zameranie: základy jazdenia a príprava do hobby pretekov pre mládež, príprava žiakov do členstva

Veronika Sokolová

Jazdectvu a starostlivosti o kone sa venuje od útleho veku. V minulosti pôsobila aj ako pracovný jazdec pre dostihovú stajňu. V súčastnosti sa venuje všestrannému jazdeniu a starostlivosti o zverené kone. Svojich jazdcov vedie k samostatnosti a zodpovednosti.

Zameranie: základy jazdenia pre dospelých a mládež

Virág Magyarics

Zameranie: základy jazdenia prevažne detí

Viktória Šiňanská

Viktória sa koňom venuje od deviatich rokov. Učila sa jazdiť najprv na poníkoch, na ktorých si spravila licenciu jazdca ešte ako dieťa, a absolvovala s nimi aj pár prvých závodov. Postupne prešla na veľké kone a zbierala skúsenosti ako jazdec v športových stajniach. Neskôr sa začala venovať aj trénovaniu, absolvovala trénerský kurz a aktuálne trénuje ôsmy rok. Popri trénovaniu sa venuje aj vlastnému koňovi, s ktorým sa zúčastňuje parkúrových pretekov.

Zameranie: základy jazdenia pre dospelých, mládež a deti

Vanesa Schwartzová

Vanesa študuje na súkromnej športovej škole v Bratislave. Celkovo o kone sa zaujíma odmalička, ale aktívne začala jazdiť až v klube Do sedla, za ktorý sa zúčastňuje aj rôznych jazdeckých súťaží na hobby úrovni. Rada by k jazdectvu priviedla ďalších mladých nadšencov a naučila ich prvých krôčkom v tomto krásnom športe.

Zameranie: základy jazdenia pre začínajúce deti

Viktória Pinkavová

Viktoria v našom klube pôsobí ako trénerka od roku 2018. Zvieratám sa venuje od malička, avšak kone si našli v jej srdci špeciálne miesto. Po gymnáziu sa rozhodla ísť študovať jazdectvo na Slovenskú poľnohospodársku univerzitu, kde si v priebehu rokov dokončila inžiniersky stupeň. Prácu s deťmi si obľúbila, keď ako 16 ročná pracovala v detskom kútiku. Ako trénerka sa snaží viesť jazdcov čo k najväčšej samostatnosti a prihliada na ich individualitu. Sama má jedného krásneho koníka a doma mačicku a psíky.

Zameranie: základy jazdenia pre dospelých a mládež, príprava na klubové preteky a SZVJ

Alsa Muslija

Alsa je študentkou vysokej školy. Koňom a jazdeniu sa venuje od svojich 16 rokov. Na svojom koni sa zúčastňuje hlavne parkúrových pretekov. Okrem venovaniu sa svojmu koňovi nemá problém odjazdiť hocijakého iného aj mladého koňa či problémového koňa.

Zameranie: základy jazdenia pre všetky vekové kategórie